Question

ES s were sold. Date Sept. 1 Inventory Sept. 12 Purchases Sept. 19 Purchases Sept. 26 Purchases Explanation Units Unit Cost Total Cost 1,222 4,462 5,194 1,881 $12,759 13 97 98 46 19 131 Totals entory at September 30 using the FIro, uFo and average-cost methods. (Round average cost per unit to 3 decimal placen, e.g 125.153 and final answers to 0 decimal places, e.g. 125.) FIFO ERAGE-COST (b) Compute the cost of goods sold at September 30 using the FIFO, LIFO and average-cost methods. (Round average cost per unit to 3 decimal places, e.p. 125.153 and final answers to O decimal places, e.g. 125.) LIFO VERAGE-COST Cost of goods sold s